HAKKIMIZDAMMag. Serap Polat-İbrahim

Klinik Psikolog, Sağlık Psikoloğu


Eğitim

Avusturya’nın Niederösterreich eyaletinde doğdum; ilkokul öğrenimime Kayseri’de başladım. Sonrasında ikinci sınıfı İstanbul’da okuyup tekrar Niederösterreich Mödling şehrinde ilkokul eğitimimi tamamlayıp, enformatik ve dil ağırlıklı orta ve lise eğitimimi Mödling’de bir Gymnasium’da başarıyla bitirdim. Matematiğe olan özel ilgi ve kabiliyetime rağmen son anda Viyana Üniversitesi’nde psikoloji okumaya karar verdim. Toplumsal bakış açısı ve özellikle göç bağlamında Avusturya’da yaşayan Türk ailelerin ihtiyaç ve meselelerine destek olabilme düşüncesi benim için önemli bir dönüm noktası oldu. Nihayetinde 2 üniversite bölümünü paralel okumaya karar vermiştim. 2005 yılında dört yıllık Sosyoloji ve Filoloji bölümünü Yükseklisans ile bitirdim ve 2008’de Psikoloji bölümünü yine Yükseklisans ile tamamladım. Akabinde yine Viyana Üniversitesi’nde ek bir bölüm olarak Klinik Psikoloji ve Sağlık Psikoloji bölümünden mezun oldum. Bu zamanlarda Sağlık Sosyolojisi alanında doktora tezimi yazmaktayım, bununla beraber Adli Psikoloji alanında uzmanlık eğitimi almaktayım.

Çalışmalarım

Mesleki açıdan Viyana hastanesi AKH’da psikiyatri bölümünde staj, KWP yaşlılar yurdunda psikososyal hizmet alanında staj, WFB’de uzun yıllar boşanmış ailelerin çocuklarına mahkeme süreci ve çocuk esirgeme kurumu işbirliğinde destek ve refakatçılık yaptım, yine uzun yıllar Viyana ve Niederösterreich bölgelerinde sağlık ve eğitim seminerleri verdim ve nihayetinde 2015 yılından bu yana kendi muayenehanemde Uzman Klinik Psikolog olarak görev almaktayım. Uzman desteği sunduğum kitle, çocuklar gençler, yetişkinler, aileler, ileri yaştaki insanları kapsamakla beraber, bir yaş sınırı bulunmamaktadır.


Özellikle çocuklarla çalışmayı çok seviyorum ve kitap okumaktan yazmaktan çok mutlu oluyorum. Üç çocuk annesi olarak iş hayatı ve özel hayat dengesine çok önem veriyorum. Ulaşılır olmak, güler yüz, önyargısız anlayışlı bir ortam, mahrem çerçevesi ve maneviyat temeli iş hayatımın denge taşlarındardır.Verdiğim hizmetleri şöyle sıralayabilirim: danışmanlık, klinik psikolojik test uygulamaları, ayırıcı tanı belirleme, terapi, mahkemelerin aile hukukunun 95. ve 107. maddelerine göre şart koşabilecekleri zorunlu ebeveyn ve eğitim danışmanlıkları, bilirkişi raporları (Gutachten ve süpervizyon.
Okan Sakın, Bakk.

Psikolog, Proje Sorumlusu


Eğitim

İlk ve ortaöğrenimimden sonra Vali Muammer Güler Öğretmen Lisesi’nden mezun oldum. Akabinde Bursa Uludağ Üniversitesi Psikoloji bölümünü, hem bölüm birincisi hem de Fen – Edebiyat Fakülte birincisi olarak bitirdim. Lisans eğitiminin son yılını Erasmus programı çerçevesinde University of St. Cyril and Methodius in Trnava’da tamamladım.

Çalışmalarım

Üniversite yıllarım da dahil olmak üzere uzun yıllar Sivil Toplum kuruluşlarında gönüllü ve profesyonel görevlerde bulundum. Yurtiçi ve yurtdışında, alaniçi ve alandışı olmak üzere birçok eğitim aldım. Bunların arasında masal terapisi, oyun terapisi, oyun, sosyal medya, madde bağımlılıklarına dair psikoloji alanından eğitimler olduğu gibi Diplomasi akademisi, Proje geliştirme ve yazma eğitimleri gibi sosyal bilimlerin diğer alanlarından eğitimler de var.İnsanın değişme potansiyeline önem atfeden ve kişisel gelişimimizde sosyal çevrenin rolunü öncüleyen yeni davranışçılık ekolünü insan doğasını anlamada temel alıyorum.Zeka, dikkat, hafıza, kişilik, depresyon, anksiyete özel öğrenim güçlüğü, otizm, dil gelişim bozuklukları için testler uygulayabiliyorum. Çocuk ve genç yanı sıra yetişkinler ve çiftlerle de çalışıyorum. İyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca biliyorum.


SUNULAN DİLLER:

Almanca

Türkçe

İngilizce

Klinik ve Sağlık Psikoloğu | Wahlpsychologin

ONLINE DANIŞMANLIK

veya

TELEFON DANIŞMANLIĞI

Talep üzerine